close
دانلود آهنگ جدید
تکنولوژی

تکنولوژی

۶ نکته برای ترغیب مشترکان فهرست ایمیل مارکتینگ به بازکردن ایمیل های بازاریابی
با توجه به اینباکس های شلوغ و مملو از ایمیل، چگونه می توانید خودتان را از رقبا متمایز کنید؟ در این مطلب از مجموعه مطالب آموزش ایمیل مارکتینگ به ذکر چند نکته مهم و موثر برای افزایش نرخ بازشدن ایمیل یا open rate ایمیل های بازاریابی می پردازیم.


علیرغم اینکه برای پیگیری و نظارت بر نتایج کمپین های ایمیل مارکتینگ چندین روش وجود دارد، اما یکی از اصلی ترین راه ها برای ارزیابی اثربخشی این دسته از کمپین ها، نظارت بر نرخ بازشدن ایمیل یا open rate است. طبیعتاً اگر کسی ایمیل شما را باز نکند، گام های بعدی مورد نظرتان را هم برنخواهد داشت.

البته با در نظر گرفتن افزایش قابل توجهی که در ارسال ایمیل های بازاریابی شاهد هستیم، بازنشدن بخش اعظم این ایمیل ها نباید تعجب آور باشد. در چنین شرایطی، بازاریاب ها باید تلاش کنند تا خودشان را از رقبا متمایز کنند.

خوشبختانه روشهای بسیار موثری برای افزایش تاثیر برنامه های ایمیل مارکتینگ وجود دارد که در هر بخشی از کمپین ایمیل مارکتینگ خود که باشید می توانید از آنها استفاده کنید:

 

استفاده از فرآیند ثبت نام دو مرحله ای

در طول فرآیند ثبت نام برای اشتراک در فهرست ایمیل مارکتینگ از ثبت نام دومرحله ای استفاده کنید که به منظور تایید اشتراک به یک عمل دوم از جانب کاربر نیز احتیاج دارد. از آنجایی که کاربران برای تایید اشتراک خود باید به شکل داوطلبانه یک کار اضافی را هم انجام بدهند، از نظر بسیاری از صاحب نظران این بهترین راه برای اطمینان از رضایت آنها و همچنین تاکید بر آن است و از این طریق، فقط کاربرانی جذب می شوند که واقعاً به قرار گرفتن در فهرست شما علاقمند هستند. در این شرایط، فهرست باکیفیتی را ایجاد می کنید و احتمال بازشدن ایمیل های بازاریابی شما به صورت ریشه ای افزایش پیدا می کند.

به ستوه آوردن مخاطبان همیشه به کاهش نرخ بازشدن ایمیل منجر می شود، بنابراین بهتر است که فرمی را به کاربران ارائه نکنید که گزینه های ثبت نام آن از قبل انتخاب شده باشد و کاربر احساس کند که این انتخاب به او تحمیل شده است. علاوه بر این، به هیچ عنوان اجازه ندهید که یک شرکت ثالث از طرف شما به مشترکان تان ایمیل ارسال کند.

 

از همان ابتدا تاثیرگذار باشید و خودتان را نشان بدهید

اطمینان پیدا کنید که به محض اینکه یک کاربر فرآیند دومرحله ای ثبت نام را تکمیل کرد یا با فاصله کمی از آن یک ایمیل خوشامدگویی را دریافت می کند که سبک و سیاق رابطه ای که قرار است ایجاد شود را مشخص خواهد کرد.

متاسفانه غالباً کاربران در تصمیم گیری های خود به شکل متلوّن و دمدمی مزاجی عمل می کنند یا اینکه حافظه کوتاهی دارند. بنابراین، هر چه بیشتر در ارسال اولین ایمیل خود تاخیر کنید، احتمال اینکه مشتری بالقوه برندتان را فراموش کند یا علاقه خود را از دست بدهد بیشتر خواهد شد.

????? ????
چگونگی تصمیم گیری ذهن انسان

رشته ی جدیدی مبنی بر دریافت مراحل و نحوه ی عملکرد تصمیم گیری و قضاوت شخصی توسط کار کاهنمن پایه ریزی شده است. در این رشته علاوه بر این به مسیرهای میانبری که ذهن انسان در مرحله های مختلف تصمیم گیری طی می کند پرداخته می شود. این مراحل احتمال دارد باعث دور شدن ذهن انسان از مسیرهای اصول اولیه ی احتمالات شوند. این رشته به علم اقتصاد هم مرتبط است و با نام «اقتصاد رفتاری» شناخته می شود. – هدف از رشته ی اقتصاد رفتاری این است که دریابیم چه عواملی باعث می شوند تا ذهن انسان یک تصمیم را اتخاذ کند و همچنین چه عواملی سبب اشتباه از آب درآمدن این تصمیمات می شوند.


آشنایی با عملکرد سیستم یک و سیستم دو در ذهن انسان

کاهنمن بر پایه ی کارکردهای شناختی، بر این عقیده است که ذهن انسان از دو سیستم برخوردار است. او مجموع این دو سیستم را «سیستم یک و سیستم دو» نام گذاری کرده است.
وظیفه ی سیستم یک پاسخ گویی سریع است. این سیستم کار پاسخ گویی و همچنین ارائه ی نتایج را به صورت سریع و بدون تأمل بسیار انجام می دهد. به محصولات سیستم یک به طور کلی در اصطلاح برداشت های ذهنی گفته می شود.
اما وظیفه ی سیستم دو این است که به سنجش، بررسی، تفکر، استنتاج عقلانی و … بپردازد. نتایج کار سیستم دو در زمان بیشتری حاصل می شوند و انرژی بیشتری را نیز صرف خود می کنند.

قضاوت های شتاب زده حاصل کار سیستم یک اگر چه بر اساس کارکرد پیچیده ی مغز به دست می آیند و در مواردی مؤثر و مفید هستند، با این حال نمی توان گفت که خالی از اشکال هستند. این قضاوت ها مشابه حالت مادری هستند که در حال مشاهده ی فرزند خود در حال افتادن در حوض آب است!
فرض کنید که شخصی از شما سوال می کند که حاصل ضرب ۳۶۹ در ۴۵۴ چه عددی می شود. شما با استفاده از سیستم یک مغز خود نمی توانید به این سؤال پاسخ دهید. اما در صورتی که فردی با قوانین محاسبات آشنایی داشته باشد بلافاصله بعد از طرح سؤال خواهد گفت که حاصل این ضرب عددی شش رقمی خواهد بود. این فرد آشنا با قوانین محاسبات نیز در این جا از کارکرد سیستم یک مغز خود استفاده کرده است. اما به احتمال زیاد هم شما و هم آن فرد آشنا به قوانین محاسبات برای آن که پاسخ این ضرب را بدهید باید از سیستم دو مغز خود استفاده کنید تا بتوانید پاسخی بر اساس اصول عقلائی برای آن بیابید.

????? ????
مونتاژکاری، عامل عدم پیشرفت صنعت خودروسازی ایران

حسین سلاح‌ورزی، معاون اتاق بازرگانی ایران، علت پیشرفت‌ نکردن صنعت خودروسازی کشور را راحت‌تر بودن فرآیند مونتاژ خودرو در برابر طراحی و تولید دانست و اعلام کرد:

تا زمانی که مونتاژ خودرو، پول‌سازتر و آسان‌تر است و دولت‌ها با ابزارهای مختلف مانند اعمال تعرفه‌های بالای برای خودروهای خارجی، رقبای خودروسازان داخلی را از صحنه بیرون می‌کنند؛ خلاقیت و نوآوری در تولید داخلی ایجاد نخواهد شد.

معاون اتاق بازرگانی ایران که در برنامه‌ی گفتگوی ویژه‌ی خبری شرکت کرده بود، از راهبرد و برنامه‌های بدون هدف در جهت تولید داخلی انتقاد کرد و از جمله‌ی مشکلات همیشگی این صنعت را تغییر قوانین مربوط به حوزه خودرو پس از تغییر دولت‌ها دانست. وی در ادامه افزود:

دولت‌ها که تغییر می‌کنند، سیاست‌های حوزه‌ی خودرو نیز دچار تغییرات وسیعی می‌شود. باید اعتراف کنیم تا زمانی که مونتاژ در برابر طراحی و تولید پول‌سازتر باشد و دولت با اعمال تعرفه روی خودروهای خارجی، اجازه‌ی ایجاد شرایط رقابتی در بازار خودروی داخل را ندهد، هیچ پیشرفتی در این صنعت مهم کشور شاهد نخواهیم بود. تمایل خودروسازان به مونتاژ و واردات قطعات خودرو از دیگر کشورها، به دلیل کیفیت پایین و هزینه‌ی بالای قطعات تولید داخل است.

????? ????
قابلیت‌های جدید پیشرفته ویندوز‌ با بهترین امکانات

شرکت مایکروسافت پیشرفته ترین و بهترین ویندوز خود را با قابلیت‌های فوق العاده و امکانات جدید باورنکردنی انتشار خواهد داد.
قطعا همه کاربرهای ویندوز در دنیا با دیدن امکانات جدید و تکنولوژی های پیشرفته ویندوز‌ شگفت زده خواهند شد. سیستم عامل ویندوز را میتوان پرطرفدارترین سیستم عامل در دنیا دانست. این سیستم عامل دارای بیشترین نرم افزارهای کاربردی است که می‌تواند هر امکانی را به کاربران خود ارائه دهد
در نسخه جدید ویندوز‌ تکنولوژی هایی قرار خواهد گرفت که این ویندوز را از همه ویندوز های قبل از آن متمایز میکند
این ویندوز کاملا با تاچ لمسی سازگاری دارد، حتی با لپ تاپ هایی که صفحه تاچ ندارند و در حال حاظر فقط با موس و کیبورد میشود از آنها استفاده کرد
این ویندوز به گونه ای طراحی شده است که انگشت انسان را مانند نشانگر موس شناسایی می‌کند و اطلاعات ورودی را قبول میکند و در لپ تاپ های غیرلمسی هم میشود مانند لپ تاپ های لمسی از ویندوز‌ استفاده کرد
این امکانات منحصر به فرد ویندوز که زود هنگام افشا شده است حتما نظر دیگر شرکت ها مانند شرکت اپل آمریکا را به خود جلب میکند

برنامه های مدیاپلیر، اینترنت اکسپلور، گوگل کروم، WinZip, kmplayer, موزیلا فایرفاکس، فتوشاپ، paint, و بسیاری از نرم افزار های دیگر از جمله برنامه قدیمی ویندوز بودند که در ویندوز‌ با تغییرات بسیار زیادی خواهند کرد
تغییراتی که مطمعنن از دیدن آن حیرت زده خواهید شد
گفتنیست که این سیستم عامل ویندوز‌ کم حجم بوده و به نسبت این همه امکانات حتی از ویندوز10 هم سبک‌تر و بهینه تر خواهد بود

????? ????
لپ تاپ هایی با قابلیت تغییر سایز به اندازه گوشی موبایل

نسل جدید لپ تاپ ها که در حال حاضر در مرحله طراحی قرار دارد با تکنولوژی بسیار فوق العاده و باورنکردنی روانه بازار خواهد شد.
این لپ تاپ پیشرفته و مهندسی به گونه ای طراحی شده است که کاربر می‌تواند آن را به اندازه دلخواه خیلی آسان تغییر سایز دهد. این تغییر اندازه و سایز بسیار آسان است مانند زوم کردن یک عکس با تاچ لمس در اسمارت فون های حال حاظر، به گونه ای که با دوطرف لپ تاپ گرفتن و فشار دادن یا کشیدن قابلیت تغییر سایزش فعال و اندازه لپ تاپ تغییر میکند.


اگر بخواهیم آن را در ابعاد کوچک استفاده کنیم، میتوانیم آن را به اندازه یک گوشی 7 اینچی در بیاوریم. یا اگر بخواهیم آن را بزرگ کنیم می‌توانیم با کشیدن لپ تاپ را به اندازه یک تلوزیون 21 اینچ یا بزرگتر در بیاوریم

????? ????
تکنولوژی PolyGraph دروغ سنج در گوشی های جدید اپل
شرکت اپل بزرگترین شرکت تولید گوشی های همراه در جهان که میتوان آن را غول تکنولوژی نامید در گوشی های جدید آیفون و آیپد خود تکنولوژی جدید و فوق پیشرفته ای را ارائه خواهد داد که قطعا همه دنیا متحیر خواهد ماند از این قابلیت بسیار کاربردی و فوق العاده شرکت اپل
????? ????

??? ?????? ??? ??????? ??? ?????????? ??? ??????? ??? ???? ???? ??? ??????? ??? ????? ??? ???????
عضویت در خبرنامه